A felújítás legelső lépései közé tartozik az alaprajz készítése. De ahhoz, hogy az alaprajzunk megfelelő legyen, nagyon precízen kell felrajzolnunk az ingatlant, amihez pontosan kell tudnunk minden fal méretét. Mi ehhez a Bosch lézeres távolságmérő mellett döntünk minden felújítás során, mert a Measureon applikációval együtt még sosem volt mérés és alaprajz készítés ilyen egyszerű.
Ebben a cikkben bemutatjuk a Bosch lézeres távolságmérő használatát, ami a hozzá tartozó applikációval együtt már nem lehet egyszerűbb.
Millióba fogadnánk azon, hogy az emberek 99%-a vitt már vissza bútort a boltba, tervezte már át a szoba elrendezését, vagy szaladt vissza a barkácsáruházba még egy doboz anyagért, mert nem volt jó vagy elég az, amit megvett.
Legyen szó nagy vagy kicsi felújítási projektről, ennél kevesebb idegesítő, idő és pénzrabló dolog van.
Ebbe a hibába mindenki beleesik, pedig ennek a megoldása a világon a legegyszerűbb.
Minden felújítási munka, új háztartási gép vagy bútor vásárlás legelején rá kell szánni még egy fél órát a dologra és meg kell tervezni, hogy milyen designt akarunk és milyen méretekkel akarhatjuk.

Tervezés, mérés, alaprajz
Ha rászánjuk magunkat és nem fejest ugrunk a projektbe, biztos jó lesz az úgy kijelentéssel, hanem előtte tervezésbe kezdünk, akkor annak van egy 3 lépcsős menete.
1. rajzoljuk fel a szoba, helyiség alakját, amit felújítunk vagy ahova az új berendezést vásároljuk, ezt a kézi skiccet nevezik manuálénak
2. mérjünk le minden fal hosszt és szélességet, valamint belmagasságot is, amit firkáljunk fel a manuálénkra
3. készítsünk alaprajzot, azaz méretarányosan szerkesszük fel a rajzunkat
Általában az utolsó lépés tekintetében két féle ember létezik.
Az egyik, aki szeret mindent papíron rajzolni, és jegyzetelni. Ők az alaprajz szeresztéshez léptékvonalzót tudnak használni. Egyúttal nekik segítség lehet a letölthető és kinyomtatható felújítás tervező füzet, ahova fel tudják jegyzetelni a méreteket és megrajzolhatják az alaprajzokat.
A másik típus, pedig aki okoseszközökön szeret dolgozni, és valamilyen számítógépes program segítségévvel készíti el az alaprajzát. Erre nagyon jó ingyenes programok is vannak, amiket egy másik cikkben összegyűjtöttünk.
De a Bosch lézeres távolságmérő és a hozzá tartozó applikáció egy füst alatt átsegít minket a tervezés mindhárom – rajzolj, mérj, szerkeszd fel – lépcsőjén.
MeasureOn applikáció
A Bosch lézeres távolságmérő – akár papíron tervez, akár számítógépen – mindenki számára elengedhetetlen eszköz lehet, de a technika rajongóinak most nagyon könnyű dolguk lesz a Bosch measureon applikációja segítségével .
Mi minden felmérés során az alaprajz készítéshez 3 dolgot használunk

Bosch lézeres távolságmérő

Apple Ipad 10.2

Apple Pencil
Az ipadre – de telefonra is – ingyenesen letölthető a Bosch applikációja a measureon program. Ebben rákattintva a plusz jelre egy új projektet kezdhetünk meg, amiben a projekt fontosabb adatait rögzíthetjük.
A projekten belül megrajzolhatjuk a szobát, csatolhatunk képet, és megjegyzéseket tehetünk.
A szobát kiválasztva vázlat üzemmódban felrajzoljuk a szoba vagy teljes lakás alakját. Egyáltalán nem kell odafigyelni, hogy egyenes és teljesen pontos legyen, mert ezt majd a program kijavítja nekünk.
Ha kész vagyunk a rajzzal, csatlakoztassuk a bluetooth kapcsolat révén a mérőt és az applikációt egymáshoz, majd rákattintva az egyik falra, jelöljük ki azt amelyiket mérni fogjuk. A Bosch lézeres távolságmérő segítségével mérjük le a valóságban azt a falat, amit kijelöltünk a képernyőn. A bluetooth kapcsolat révén, a mérővel mért adat megjelenik az alaprajzon.
Ezt ismételjük meg minden fallal és a belmagassággal is, majd ha kész vagyunk a program elkészíti az alaprajzunk és magától kiszámolja nekünk a helyiség területét, kerületét és egyéb olyan adatokat, amik segítségünkre lehetnek a további tervezés során.
A Bosch lézeres távolságmérő egyik legjobb tulajdonsága, hogy nagyon felhasználóbarát és könnyű a használata. Tapasztalat nélkül, is könnyen tudunk bánni vele. A mérő bluetooth kapcsolatával könnyedén lehet bármilyen okos eszközhöz, tablethez, mobil telefonhoz csatlakoztatni és az elérhető Bosch measureon nevű applikációjával minden mérésünket és a projekt minden információját egyben tarthatjuk.
Bosch lézeres távolságmérő típusok
Bosch lézeres távolságmérő többféle típusban is létezik. Az eszközök abban különböznek, hogy milyen távolságra, milyen pontossággal mérnek.
Két fő irány típusa a PLR és a Professional GLM verziók.
Mi a PLR30 C mérőt használjuk, ami egy átlagos felújítás felméréséhez tökéletesen megfelel.
A színes kijelzővel minden adat könnyen olvasható.
30m távolságra mér. A kijelzőn beállítható a viszonyítási él, tehát, hogy az eszköz a távolságot az elülső vagy a hátsó élétől kezdve mérje.
Ez a Bosch lézeres távolságmérő alkalmas a bútorok méreteinek meghatározására is.
Bluethooth kapcsolata révén minden okos eszközhöz csatlakozható és átküldhető rá a mérések eredménye.

A PLR típusnál kicsit drágább de komolyabb mérésekhez szolgál a Professional GLM sorozat.
Ez már alkalmas Távolság-, közvetett-, térfogat- és falfelület és ismétlődő távolságok mérésére, 360°-os lejtésérzékelő és digitális libellával rendelkezik, valamint a kijelző mutatja az utolsó három mérést, a memória pedig eltárol 10-et.
A Professional sorozat is tartozik bluetooth kapcsolat és applikáció, amely Measuring Master néven fut.
Ha érdekli még miket használunk a felújítások alatt, nézze meg 50+ hasznos termékekből álló gyűjteményünket a szerszámoktól a lámpákig.