Teljes felújítás költségei – spórolási tippek

Egy teljes felújítás költségei nagyon elszállhatnak, így nyílván mindenki megpróbálja ott megfogni ezeket, ahol csak lehet. 

Az elmúlt évek alatt az Ügyfeleink mind igyekeztek spórolni a lakásfelújítás alatt, voltak olyan ötleteik, amikkel tényleg segítettek, hogy a teljes felújítás költségei a pénzügyi keretet ne lépjék túl, de volt, amikor a spórolás nagyon nem vezetett eredményre.

Jöjjön 5 tipp, hogyan tudod elérni, hogy teljes felújítás költségei a földön maradjanak, és , hogy mire figyelj a spórolás közben, hogy a végén ne költs többet.

1. Tartsd meg a régi dolgokat! 

Egy felújítás alatt mindig szigorúan kell fogni a költségvetést, és mivel a munkák egymásra épülnek , érdemes a pénzünket úgy beosztani, hogy ha nem telik mindenre, később ne kelljen szétrombolni azt, ami az első körben már elkészült.

Így érdemes egy nagy felújítás esetén a víz, elektromos és fűtéskorszerűsítésre költeni. És a könnyen mozdítható látszó dolgokat egy második körben cserélni, ha nem telik rá. 

Így például volt Ügyfelünk, aki megtartotta a régi konyhabútort, azt átfestette, hogy azért illeszkedjen az új burkolatokhoz, és annak teljes cseréjét egy későbbi időpontra hagyta. Viszont előkészült az új konyhára és megtervezte az elrendezést. Így például az elektromos kiállások helyét, már a későbbi új konyha elrendezés szerint alakította ki. Így később tényleg csak a bútort kell kicserélni. 

2.  Add el a régi dolgaidat!


Viszont, ha van olyan a lakásban, ami épp és működő állapotban van, azokat érdemes meghirdetni és eladni.  Ez néha tényleg Meglepő hogy mennyi mindent el lehet adni a neten. Ugyanakkor ezzel megspórolod a kidobás költségét a bontásban és a konténerben. Szóval duplán hasznosak a teljes felújítás költségei szempontjából ezek a megoldások.

3.  Csinálj meg magad dolgokat!


Mi generálkivitelezőként komplett felújításokat vállalunk, de előfordul, hogy a Megbízók néha maguk látni el dolgokat, mert a teljes felújítás költségei keretébe minden munka kivitelező által nem fért bele.

Előfordult már, hogy a Megrendelők maguk kezdték el a bontást, vagy a munkák végén a festést vagy a laminált lerakást ők megcsinálták. Ezzel sokat lehet spórolni. De legyél őszinte magadhoz es amihez nem értesz azt ne vállald be , mert csak több kárt okozol. 

4. Alaposan nézz körbe ,mielőtt megvásárolsz valamit!


Sosem szabad impulzívan vásárolni egy felújítás alatt. Előre ki kell találni mit szeretnél megvenni, aztán alaposan körbe kell nézni a piacon mit hol és mennyiért tudsz beszerezni. 
 
Sok helyen vannak kedvezmények , kuponok, amiket fel tudsz használni és ha minél több dolgot egy helyről szerzel be , így esetleg kaphatsz további kedvezményt . 

De azért is körbe kell nézni, mert ugyanaz a termék is sok boltban megtalálható és sokféle áron elérhető. Minden terméknél csak pár ezer forint ,már nagy összeggé áll össze.

Viszont a termékek vásárlása során az ár mellett figyelj a minőségre.

Például egy nagyon olcsó csempe valószínűleg nem véletlenül nagyon olcsó. Ha az ár feltűnően alacsony az alacsony minőséget is jelent, és a csempe mérethibás, túl vékony, törni fog és nem lesz felhasználható. Így a végén a tervezett mennyiség nem lesz elegendő. Így nem, hogy nem spóroltál, de még több pénzt is költesz a mennyiség pótlása miatt, mintha eleve drágábbat vettél volna .

5. Figyelj a rejtett költségekre

A felújítás során mindig nagyon alaposan át kell rágnunk minden lépést, és ellenőriznünk, hogy a folyamat mettől meddig tart, és annak során nem merülhetnek e fel rejtett költségek, amivel senki nem számolt. Inkább kérdezzünk mindenkitől háromszor, minthogy a végén nekünk kelljen becipelni a térköveket, vagy kifizetni az extra pénzt két erős embernek, hogy megtegyék helyettünk.

Általában, amikor felkeressük a kivitelezőt, jobb esetben Ő is azzal kezdi, hogy kimegy a munkaterületre és körbenéz. Sokan úgy gondolják ez azért van, hogy megnézze mennyire gazdag a környék és mennyit lehet bevasalni az ügyfélen. Előfordulhat.

De, ha a jó kivitelezőt hívtuk ki, Ő azért megy ki , hogy többek között feltérképezze a környéket a munkaszervezés szempontjából.  Például, hogy, hogy tudja a házat esetleg egy teherautóval megközelíteni vagy milyen messze kell a sittnek a konténert elhelyezni. Ezek mind olyan tényezők, amik befolyásolják az árakat. Amennyiben ilyenekkel előre nem kalkulálunk, utólag a megoldások jelentős többletköltségekkel járhatnak , a sok kicsi sokra megy elve alapján.

Tipikusan ilyen költségek lehetnek, melyek nem feltétlenül részei az árajánlatnak, de bizonyos esetekben járulékos költségként felmerülhetnek:

Anyagigazgatási díjak : szállítás, pakolás, rakodás, mozgatás, deponálás költségei

Behajtási díjak szállítás esetén

Anyagok esetleges tárolási költsége

Konténer rendelés és területfoglalás díja

Takarási díjak padlón, nyílászárón, bútorokon

Parkolási díjak

Átadás előtti pipere takarítás

Közüzemi szolgáltatóknak fizetendő szolgáltatási díjak, például egy árambővítés esetén

Felújítás napló, digitális felújítás tervező, a teljes felújítás költségei és stílusa megtervezhető vele

6. Használj egy tervező eszközt!


A legtöbb pénz a felújítások alatt azzal megy el, hogy nincsenek előre kitalálva a részletek, és menetközben módosítások történnek, mert meglátsz valami újat a pinteresten vagy a boltban. Hogy az új ötletet megvalósítsák, lehet szét kell rombolni már elkészült munkákat, vagy nem lehet felhasználni, már megvett termékeket.

Egy felújítás sosem a bontással, hanem a tervezéssel kezdődik, aminek 8 lépése van:
– először felméred az igényeidet beleértve a költségvetésed
– méretek felvétele következik, majd alaprajz készítés
– jöhet az inspiráció, és a moodboard készítés
– berendezési rajz készítés ,
– ahhoz megtervezed a világítást és a konnektorokat,
– majd utána ezen tervek birtokában megkeresed a megfelelő termékeket a legjobb áron.

Ehhez , ha ebben nem vagy gyakorlott szükséged lesz egy mankóra, ami végig vezet a tervezés és kivitelezés lépésein, hogy mindenre gondolj, ne maradjon ki semmi fontos feladat, és tudd előre milyen opcióid vannak. 

Ez az eszköz a Felújítás Napló, ami egy digitális tervező füzet. Előre gyártott listákkal , kérdésekkel és táblázatokkal vezet végig a lépéseken 11 fejezeten át, minden szakaszra és helyiségre lebontva. 

Ez egy interaktív PDF, amit egy ingyenes applikációval tudsz használni, bármilyen okos eszközön, akár egyszerre többen is. 

Ha nem vagy gyakorlott a lakásfelújítások tervezésében, de szeretnél egy szervezett, idegroham és felesleges pénzkidobás nélküli felújítást, javasoljuk ennek a használatát. Egy átlagos, teljes felújítás költségei alig 0,1%-áért százezreket spórolhatsz meg vele.

EZ IS ÉRDEKELHETI

Családi ház felújítás során is alkalmazza ezt a 3 építési szabályt 
Építkezéskor a jogszabály előír kötelező lépéseket, a biztonságért. Családi Ház felújítás esetén …
Lakberendezés ötletek 2025-re
Ezek lesznek a 2025 évre jósolt legnépszerűbb lakberendezés ötletek, melyeket használhat, saját …